Gala desenului animat
Gala desenului animat a fost singura emisiune dedicată desenelor animate în perioadă comunistă. Emisiunea a fost difuzată la televizor între anii 1969-1992 şi a fost realizată de Viorica Bucur.

În continuare aveţi genericul de început al emisiunii Gala desenului animat
Un comentariu pentru Gala desenului animat
Lasă un comentariu
29 octombrie 2013
[…] alt generic pentru emisiunea Gala desenului animat. Am botezat-o varianta Disney pentru că în ea se regăsesc mai multe secvenţe ce mă duc cu […]